CCleaner zhakowany

people face

Wstrzykiwanie złośliwego oprogramowania połączone z kradzieżą danych

Narzędzie CCleaner, narzędzie do optymalizacji systemu z ponad 2 miliardami pobrań na całym świecie, jest używane przez wielu użytkowników systemów Windows, Mac i Android, którzy chcą, aby ich urządzenia działały jak najszybciej. Niestety dla nich okazuje się, że hakerzy postanowili podkraść własny kod do najnowszej wersji CCleaner for Windows w celu kradzieży danych i prawdopodobnie zainfekowania systemów użytkowników nawet bardziej złośliwymi aplikacjami.

Atak miał miejsce na zasadzie piggy-backing na CCleaner, infiltrując serwery, które rozprowadzają oprogramowanie, infekując wersję 5.33 narzędzia Windows i wersję 1.07 swojej siostrzanej aplikacji opartej na chmurze. Serwery te należały do Piriform, londyńskiej firmy, która stworzyła CCleaner. W lipcu tego roku Piriform został przejęty przez Avast w Pradze.

Jeśli uaktualniono CCleaner od 15 sierpnia i masz 32-bitowy system Windows, możesz zostać zainfekowany. Powinieneś wrócić do poprzedniej wersji sprzed 15-ego lub uruchom skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Po jednym lub obu tych krokach odwiedź witrynę Piriform, aby pobrać i zainstalować najnowszą, czystą wersję programu CCleaner.

MiP Data Recovery zajmuje się odzyskiwaniem danych po działaniach wirusów. Ransomware to najgorszy typ wirusów czego wynikiem jest zaszyfrowanie danych na dysku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *