Plextor S3C SSD

Plextor S3C

3D NAND to gorący temat, ale wciąż jest miejsce na planarne NAND nawet wtedy, gdy wznoszone są najnowsze technologie 3D. Większość osób uważa, że zwiększona produkcja 3D NAND oznacza koniec produktów 2D, ale tak nie jest. Planar NAND jest jeszcze tańszy w produkcji i lepiej nadaje się do produktów o małej pojemności ze względu na małą gęstość matrycy. Z czasem 3D NAND będzie najbardziej popularnym systemem korporacyjnym, ale niektóre tanie SSD na poziomie wejścia będą nadal używać technologii planarnych przez co najmniej rok następny.

SATA ma też ma już kilka lat. Choć entuzjaści szukają najlepszej ceny za kilka pozostałych napędów NVMe z MLC NAND, reszta świata po prostu cieszy się z dobrej ceny na dyski SSD SATA. Na rynku jest jeszcze kilka wysokowydajnych produktów SATA, ale ceny są strome. Niedobór NAND zwiększył koszt najbardziej istotnego składnika, jednak różnica między produktami na poziomie pierwotnym a głównymi produktami maleje.

plextor info

Plextor wprowadza nową serię S3C do sprzedaży w trzech modelach o pełnej pojemności od 128 GB do 512 GB. Ta seria jest dostarczana w rozmiarze 2,5 cala, ale model S3G M.2 2280 firmy Plextor to model SATA, który ma takie same specyfikacje i komponenty.

Napędy S3C 2,5 cala osiągają do 550/520 MB/s sekwencyjnej przepustowości odczytu/zapisu. Model 265 GB traci 10 MB/s wydajności zapisu sekwencyjnego w porównaniu do modelu o dużej pojemności, a 128 GB zmniejsza się o kolejne 10 MB/s. Wszystkie trzy dyski wprowadzane są na rynek z różnymi specyfikacjami o losowej wydajności. 128 GB osiąga 72000/57000 przypadkowych IOPS odczytu/zapisu, ale wydajność zwiększa się do 90000/71000 dla 256 GB i 92000 i 79000 IOPS dla 512 GB.

Ta seria daje nam pierwsze spojrzenie na kontroler SMI SM2254 oraz nowy planarny TLC N LAN Sk Hynix 14nm. Znamy niewiele elementów. Kontroler obsługuje kod korekcji błędów o niskim poziomie gęstości (LDPC), a S3C używa buforu SLC, aby zwiększyć wydajność podczas ładowania zapisanego w trybie bursty.

Oznaczenie S3 jest częścią nowego schematu nazewnictwa produktów firmy Plextor dla dysków SSD SATA. Nowy skład rozpoczyna się od niedawno wydanego S1 i obejmuje testy S2 i S3. Plextor jeszcze nie wydał produktu z 3D NAND, ale ogłosił, że M9Pe trafi na rynek w 2018 roku dzięki 3D BiCS NAND firmy Toshiba.

Oprogramowanie
Produkty S3 współpracują z imponującym pakietem oprogramowania firmy Plextor, który wykracza poza tradycyjne funkcje oprogramowania „SSD Toolbox”. Plextor używa oprogramowania do monitorowania PlexTools, aby przeglądać aktualizacje stanu, bezpieczne wymazywanie i TRIM napędy. Istnieją również trzy dodatkowe oprogramowania.
PlexVault
Oprogramowanie PlexVault firmy Plextor zapewnia bezpieczną ukrytą partycję i pełną kontrolę uprawnień dostępu. Nawet jeśli udostępnisz komputer innym osobom, możesz nadal przechowywać prywatne dane za pośrednictwem PlexVault.

PlexCompressor
Zdolność magazynowania SSD jest zawsze ważna. Plextor PlexCompressor wykorzystuje niestandardową technologię kompresji inteligentnej, która zapewnia większą pojemność pamięci bez wpływu na wydajność użytkownika i wydajność systemu.

PlexTurbo
PlexTurbo to inteligentne rozwiązanie do pamięci podręcznej SSD RAM, które wykorzystuje systemową pamięć RAM, co przyspiesza wydajność pamięci SSD. To zwiększa trwałość SSD, przy jednoczesnym znacznym przyspieszeniu wydajności (zalecane 32 GB pamięci DRAM).

W razie uszkodzenia dysku nie ma możliwości odzyskania danych z dysku SSD na dzień pojawienia się postu. Czekamy zatem cierpliwie na opracowanie urządzeń pozwalających wyczytywać dane z tych pamięci.

Firma MiP Data Recovery w zakresie odzyskiwania danych z dysków SSD jest w światowej czołówce firm zajmujących się pamięciami NAND w dyskach SSD

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *