Dyski twarde i utrata danych

dyski twarde

Wspólny scenariusz utraty danych

Nagła awaria dysku twardego może być strasznie denerwującym doświadczeniem. Wyobraź sobie, że zrzuciłeś laptopa w pracy, który zawiera najnowsze kopie danych finansowych Twojej firmy. Albo może to być początek uświadomienia, że ​​nie można odczytać zewnętrznego dysku twardego, który przez wiele lat archiwizował Twoje zdjęcia rodzinne. Oba te scenariusze mogą wywołać panikę lub te straszne pogrążające uczucie, biorąc pod uwagę opcje, które masz.

Niestety, takie zdarzenie jest prawie nieuniknione, jeśli zaniedbałeś robić te krytyczne kopie zapasowe, które obiecywałeś sobie robić. Może wydawać się, że Twoje życie przechodzi przed twoimi oczami, gdy zastanawiasz się nad godzinami pracy, które straciłeś lub niezastąpionymi zdjęciami i filmami, które powierzyłeś temu zdradzieckiemu urządzeniu mechanicznemu.

Twoja frustracja i niepokój nie ustępują, gdy lokalny sklep komputerowy lub doświadczony przyjaciel techniczny przyznają, że Twój problem jest poza ich doświadczeniem. Podczas gdy niektóre sklepy napraw komputerowych próbują odzyskać dane oprogramowaniem, większość z nich będzie mądrzyła się odrzucając wszelkie próby naprawy fizycznie uszkodzonego dysku twardego.

Jakby tego było mało, dowiedziałeś się również, że producent dysku twardego zaoferował wymianę dysku (jeśli nadal jest objęty gwarancją), ale nie pomoże w odzyskiwaniu utraconych danych. Zwykle można znaleźć coś napisanego drobnym drukiem w Twojej gwarancji, która eliminuje odpowiedzialność producenta za utracone lub nieodwracalnie zniszczone dane użytkownika. Jeśli jednak zdecydowałeś się na zakup jednego z ubezpieczeń w razie odzyskiwania danych, a polityka firmy w ramach ubezpieczenia jest w dalszym ciągu skuteczna, to tylko wtedy pokryją ten koszt za Ciebie, wysyłając dysk do jednego ze swoich partnerów w celu przeprowadzenia naprawy. W przeciwnym razie będziesz sam musiał zmierzyć się z tym problemem.

Są to rodzaje opowieści, które otrzymujemy od naszych klientów prawie codziennie. Uszkodzenia dysku twardego nie są tak rzadkie, jak można by uwierzyć zapewnieniom producentów dysków. Ale w tym momencie można się zastanawiać, czy ktoś może pomóc Ci odzyskać utracone dane? Tak – i dlatego firma MiP Data Recovery działa od ponad 15 lat. Chcemy rozwiać Twoje niepokoje i rozwiązać problem tak szybko jak to tylko możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *