Stracone na zawsze?

mapka pojęć bezpieczeństwa

Nasze dane, które przechowujemy na naszych komputerach czy innych przenośnych urządzeniach najczęściej posiadają wielkie znaczenie dla nas. Przechowujemy tam często dane potrzebne nam w pracy, nasze projekty, niezbędne do wykonania zaleceń materiały czy prezentacje. Najczęściej również giną one nam w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy następnego dnia mamy na przykład ważne przemówienie czy spotkanie z kierownictwem. Takie sytuacje są w stanie przyprawić nas niemal o zawał.

Dlaczego tracimy nasze dany z dysków twardych?

Najczęstszym powodem utracenia danych z dysków twardych lub tym bardziej z dysków przenośnych jest oczywiście nasza nieuwaga a czasem brak zgrabności – wystarczy chwila, a nasz telefon albo pendrive zostaje zalany albo uszkodzony, a my nie posiadamy kopii zapasowej informacji znajdujących się na nim. Poza chęcią rozpaczania zostają na szczęście jeszcze inne rozwiązania, dużo prostsze oraz skuteczniejsze.
Odzyskiwanie danych Warszawa Willanów
Wiadomym jest, że jeżeli urządzenie, na którym mamy zlokalizowane ważne dane został przez nas zgubiony, to nie jesteśmy w stanie odzyskać danych z niego. Jeśli jednak uległ na przykład zalaniu albo innej szkodzie mechanicznej, to spokojnie możemy spróbować oddać go w zaufane ręce specjalistów, zajmujących się właśnie takimi poszkodowanymi urządzeniami oraz ich nieszczęśliwymi właścicielami. Odzyskiwanie danych jeszcze do niedawna było wręcz niemożliwe, dzisiaj na szczęście jest to całkiem popularne zajęcie zarobkowe wielu informatyków.

2 Komentarzy

  1. Monika

    Super, dzięki za artykuł, nie wiedziałam, że tak się da!

  2. Krzysiek

    Polecam takich specjalistów, darmowe programy się nie sprawdzają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *